قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA

درود فراوان با مجموعه قوانین مسابقات آنلاین FIFA – فیفا در خدمت شما هستیم

توصیه می شود قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA فیفا را حداقل یک بار مرور نمایید ! در صورتی که شرکت کننده ای قوانین مسابقات آنلاین FIFA فیفا را مطالعه نکرده باشد عواقب آن بر عهده شخص خواهد بود !

قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA

قوانین مسابقات آنلاین FIFA | فیفا

 

***** ! قوانین جزئی و کلی که  باید رعایت شوند ! ****

قبل از ثبت نام حتما قوانین مسابقات آنلاین FIFA فیفا را مطالعه نمایید.

افرادی که ثبت نام میکنند در مسابقات موظف اند تمامی قوانین سایت و مسابقات را اجرا کنند.

تاریخ برگزاری جام ها:

قبل از ثبت نام از تاریخ جام ها اطمینان حاصل نمایید (ساعت بازی و روز برگزاری ممکن است طی شرایطی تغییر کند که در کانال تلگرامی ما اطلاع رسانی خواهد شد).

مهلت ثبت نام جام ها:

در تمامی جام های هفتگی Orpf زمان ثبت نام تا سه شنبه هر هفته ساعت ۲۳ می باشد ( مسابقات لیگ متفاوت خواهد بود) که این مورد نیز می تواند تغییر یابد لذا باز هم توصیه می شود زمان دقیق را از طریق کانال تلگرام پیگیری نمایید.

دقت شود که بعد از اتمام مهلت معین شده ، ثبت نام انجام نخواهد شد و چنانچه پولی به اشتباه واریز گردد ۲۰ درصد از وجه ورودی شما عودت داده نخواهد شد !!! هزینه ثبت نام در جام های مختلف متفاوت می باشد.

جوایز مسابقات :

۸۰ الی ۹۰ درصد هزینه ورودی جمع آوری شده به نفرات برتر اهدا خواهد شد که این مبلغ اصولا بین نفرات اول تا سوم تقسیم می شود که مقدار دقیق آن شب مسابقات اعلام خواهد شد البته چنانچه مبالغ جمع شده زیره 45 یا 50 هزار تومان باشد جایزه فقط به نفر اول تعلق خواهد گرفت.

برنامه بازی ها

براکت جام حداکثر تا 2 ساعت قبل از بازیها بر روی سایت قرار می گیرد و در کانال تلگرامی ما نیز اطلاع رسانی خواهد شد و یا در هنگام شروع مسابقات در محیط لایو  – پی اس ان – تلگرام و .. اعلام می شود ! نحوه برگزاری مسابقات بسته به تعداد شرکت کنندگان متغیر می باشد و به دو صورت دوره ای (لیگ) یا حدفی می باشد.

افرادی که ثبت نام میکنند حتما برنامه کاری و زمانی خود را با مسابقات چک نمایند , زیرا در صورت انصراف مبلغ ثبت نام عودت داده نخواهد شد !

مسابقات فقط جنبه سرگرمی و دوره هم بودن را دارد پس از هرگونه درگیری و انجام بازی غیر FairPlay جدا خودداری کنید که در غیر این صورت با خاطی برخورد قاطع خواهد شد.

مسابقات با هر تعداد شرکت کننده برگزار خواهد شد و محدودیتی در ثبت نام وجود ندارد مگر جام هایی که تعداد ثبت نامی از قبل تعیین شود

محیط برگزاری مسابقات آنلاین فیفا

اکثر جام های ما در محیط آنلاین فرندلی – ONLINE FRIENDLY برگزار خواهد شد و هرگونه بازی در محیط MATCH LOBY تخلف محسوب خواهد شد ! مگر با توافق طرفین .

حتما قبل از ثبت نام شرایط را مطالعه کنید و در مورد نحوه آنلاین بازی کردن ، آموزش وصل کردن کنسول به اینترنت و … اطلاعات کسب کنید که در صورت ثبت نام و انصراف دادن , پولی برگشت داده نخواهد شد !!

عزیزانی که مشکل کانکشن و اینترنت دارند حتما قبل از شروع بازیها اینترنت خود را چک کنند ! در صورتی که در حین بازیها کاربران دیگر شاکی باشند با فرد خاطی برخورد خواهد شد و بازیکن متخلف حذف شده و وجه ورودی او نیز برگشت داده نخواهد شد !!

هرگونه سوال,پیشنهاد یا انتقاد در رابطه با مسابقات دارید فقط از طریق فرم تماس با ما یا ارتباط با مدیران مسابقات در تلگرام مطرح نمایید.

پس از ثبت نام و واریز وجه فرد شرکت کننده امکان انصراف ندارد پس دقت کنید اگر مشکلی با برگزاری مسابقات و یا زمان آن دارید قبل از ثبت نام آن را مطرح کنید چون پس از ثبت نام مبلغ واریز شده به شما عودت داده نخواهد شد یا هم ۸۰ درصد آن به شما عودت داده خواهد شد !

زمان شروع بازیها و هماهنگی با حریفان

بازیها رأس ساعت مشخص شده باید برگزار شوند بهتر است ۱۵ دقیقه قبل از شروع بازی حاضر باشید تا بازی ها سر موقع برگزار شوند , در صورتی که هر یک از تیم ها به مدت 20 دقیقه تاخیر ایجاد کنند بلافاصله بعد از اطلاع رسانی حریف مبنی بر حضور نداشتن تیم رقیب نتیجه 3.0 به سود تیم حاضر رقم خواهد خورد .

(خواهشمندیم قبل از هر بازی ID تیم های حریفتان رو بررسی کنید و ان را ADD کنید که در زمان اعلام شده بازی بدون وقفه انجام شود) به دلیل اهمیت نظم مسابقات تا آنجایی که می توانید برنامه های خود را با ساعت بازیها هماهنگ کنید تا مشکلی برای دوستان رخ ندهد .(لازم به ذکر است چنانچه طرفین توافق کردند میتوانند تایم بازی خود را عوض نمایند با نظر مدیر مسابقات)

عدم هماهنگی حریفان

نکته ای که در مورد عدم هماهنگی ها و توافقات باید بگیم این هست که :

برای هماهنگی حتما ساعت و دقیقه تعیین کنید ! طوری نباشد که شرکت کننده ای اعلام کند من ساعت ۱۸ هستم و …

ساعتی که تعیین می کنید دقیقه آن هم مشخص باشد و ۲ نفر آن ساعت و دقیقه را تایید کنند برای بازی , به فرض مثال بنده به حریفم اعلام می کنم ساعت ۱۸:۳۰ آمادگی دارد برای بازی رفت و برگشت (یا فقط رفت) و حریف من هم باید تایید کند که بله ساعت ۱۸:۳۰ خوبه , و برای رفت و برگشت هم دست خودتون هست دیگه یا فقط بازی رفت یا رفت و برگشت.

بعد از تعیین ساعت ۲۰ دقیقه از ساعتی که تعیین شده رد بشه می تونید برد خودتون رو ثبت کنید و مدارک رو هم برای ادمین ارسال کنید

Nat Type – نت تایپ چیست و باید چند باشد

به صورت کلی اتصال فضای دو شبکه وقتی به صورت ناقص انجام صورت پذیرد به اصطلاح می گویند نت تایپ رخ داده است , برای بسیاری از گیمران پینگ و نت تایپ بسیار حیاطی است چرا که در صورت متفاوت بودن نت تایپ دو گیمر شاید به یکدیگر متصل نشوند ! که راه حل هایی نیز برای حل این مشکل ارائه شده است که پایین تر آنها را بررسی خواهیم کرد

به صورت کلی و پیش فرض نت تایپ مسابقات Orpf نت تایپ ۲ می باشد 

اصولا شرکت های ارائه دهنده اینترنت یا همان ISP که از خطوط تلفن ثابت استفاده میکنند دارای نت تایپ ۲ می باشند مثل مخابرات – آسیا تک – شاتل و … 

Open Nat و باز کردن پورت های بازی

عزیزان و سرورانی که در مسابقات شرکت می کنند حتما از باز بودن پورت های مودم و بازی اطمینان حاصل داشته باشند , برخی از ارائه دهنده های اینترنت خانگی جدیدا قابلیت باز کردن پورت ها را از مودم بسته اند و بایستی به پشتیبانی خط زنگ بزنید و اعلام بفرمایید که خط اینترنت شما را روی گیمینگ ببندند و شما هم نیز برای اطمینان خاطر پورت ها رو از داخل مودم باز کنید 

 چنانچه در کنار خط ثابت اینترنت همراه هم داشتید که دیگه خیلی خوبه تا در صورتی که با مودم و اینترنت ثابت به مشکل خوردید با اینترنت های همراه تست کنید

آموزش کامل باز کردن پورت رو در سایت هم قرار دادیم 

https://cup.orpf.ir/announcement/آموزش-باز-کردن-پورت-ها-یا-open-nat-برای-بازیها/

تنظیمات Invite Friendly 

بازیها در قسمت Online Friendly برگزار می شوند و زمان هر بازی را Min 6 در نظر گرفته ایم . هم چنین بررسی کنید تنظیمات این قسمت مانند زیر ست شده باشد

Defend : Tactical Team

Level:Any

Invite  کنترلر باید به صورت any باشد

 و قسمت Online Squad باید فعال باشد.

تنظیمات قانون برای محیط آنلاین فرندلی :

Game Type : Online Friendly

Defend: Tactical

Power Pass Assistant: OFF

Team Level: Any

  ممنوع !!! Custom Formation: Forbidden

Half length: 6Mins

Control: Any

Game Speed: Normal

Squad Type: Online

کاستوم فورمیشن

در صورت مشاهده تخلف از حریفتان و استفاده از Custom squad سریعا ان را به مسىٔولین مسابقات اطلاع دهید , در صورت اطلاع ندادن مسىٔولیت عواقب احتمالی و یا شکست به عهده ی خودتان خواهد بود پس در صورت مشاهده ی تخلف به سرعت آن را گزارش دهید. ( تخلفات صورت گرفته را تا قبل از ثبت نتیجه گزارش دهید در صورت گزارش ندادن و ثبت نتیجه , دیگر امکان تغییر را نخواهید داشت و همانطور که گفته شد مسىٔولیت ان به عهده ی خودتان میباشد)

لطفا در صورت اعتراض وسط بازی لفت ندهید (از بازی خارج نشوید) ! مدارک و فیلم های خود را داشته باشید و در انتها و پس از پایان بازی اعتراض خود را ثبت نمایید 

چیدن هرگونه custom formation خلاف قانون هست و در صورت اثبات نتیجه به سود حریف رقم خواهد خورد

برای مشاهده Custom Formation در بازی ابتدا Pause رو میزنید سپس از قسمت Player Rating اگربازیکنان تیم حریف جابه جایی نا متعارف داشتند ، به معنی Custom Formation است . و برای اثبات باید با Screenshot برای مدیر فرستاده شود .

برای درک بهتر قضیه کاستوم فورمیشن به عکس زیر توجه کنید تا کاملا متوجه این قضیه بشوید

custom formation - کاستوم فورمیشن

custom formation – کاستوم فورمیشن

قطع شدن بازی و زمان بندی بعد از آن

تمامی بازی ها باید در هوای صاف Clear انجام شود…

در هنگام انجام بازی اگر به هر دلیلی بازی قطع شد و از بازی بیرون افتادین دو تیم موظف هستند بلافاصله یک مسابقه ی دیگر برگزار کنند البته با ادامه ی نتیجه قبلی و هم چنین زمان باقیمانده از بازی قطع شده , مثلا اگر تیم A با نتیجه ی 2.0 از تیم B جلو بود و دقیقه 72 بازی قطع شد , موظف هستین 28 دقیقه ی دیگر بازی کرده یعنی 10 دقیقه بیشتر و نتیجه ی 2.0 رو ادامه دهید . ( در صورت حضور نیافتن هر یک از طرفین تا 10 دقیقه بعد از قطع شدن بازی , نتیجه3.0 اعلام خواهد شد )

تایم بندی دقیق به شرح ذیل می باشد :

 • 0 – 5 min -> Full Match
 • 6 -10 min -> 85 min
 • 11-15 min -> 80 min
 • 16-20 min -> 75 min
 • 21-25 min -> 70 min
 • 26-30 min -> 65 min
 • 31-35 min -> 60 min
 • 36-40 min -> 55 min
 • 41-45 min -> 50 min
 • 46-50 minutes -> 1 Half
 • 51-55 min -> 40 min
 • 56-60 min -> 35 min
 • 61-65 min -> 30 min
 • 66-70 min -> 25 min
 • 71-75 min -> 20 min
 • 76-80 min -> 15 min
 • 81-85 min -> 10 min
 • 86-90 min -> 7 min

در صورتی که در حین بازی یکی از طرفین اخراجی داده باشد و همان طرف DC شود در بازی برگشت 1 گل به نفع حریف او ثبت خواهد شد

همچنین تکل از پشت در موقعیت 100 درصد گل اخطار محسوب می شود (مگر در بازیهای حساس و شرایط خاص که حتی منجر به گل خواهد شد)

همچنین در صورت تک به تک شدن و پریدن اینترنت حریف در صورت اثبات با فیلم ۱ گل به نفع شما در بازی بعدی ثبت خواهد شد

باز هم تاکید می شود ضبط فیلم کامل بازی برای ارائه به داوران کاملا ضروری می باشد !

اعلام نتیجه و مهلت آن

برداشتن هر تیمی آزاد هست و شرکت کنندگان میتوانند در هر بازی از یک تیم به خصوص استفاده نماییند

پس از اتمام هر بازی طرفین موظفند تا سریعا جهت اعلام نتیجه را در گروه اعلام نتایج ثبت کنند خواهشمندیم این کار را بعد از دقایقی پس از اتمام بازی انجام دهید تا مشکلی رخ ندهد .

در صورت تساوی دو تیم ابتدا بازی رودرو و در صورت مساوی بودن بازی رودر رو تفاضل گل حساب میشود و سپس گل زده و بعد گل خورده ( رودرو به این معنی است که مجموع گل های زده شده بین ۲ طرف در بازی های رودرو هم نیز مورد حساب هست ! و در صورتی که هر کدام ۱ برد داشته باشن فردی برنده است که گل بیشتری زده باشد در مجموع)

۲ طرف قبل از شروع بازی می بایستی حتما حتما دکمه ضبط فیلم را زده تا فیلم کامل از بازی شان گرفته شود

دفاع لگاسی  – Legacy Defending

در قسمت کنترل بازی,بازیکنان موظف هستند نوع دفاع رو بصورت Tactical Defending بزارند و انجام بازی بصورت Legacy Defending تخلف محسوب میشه و در صورت گزارش نتیجه 3.0 به سود حریف اعلام خواهد شد.

هرگونه اعتراض به نحوه بازی حریف ، لگاسی بازی کردن ، کاستوم ترکیب چیدن حریف حتما باید با مدرک و فیلم معتبر و کامل باشد ! در غیر اینصورت اعتراض شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت ! پس حتما از بازی خود فیلم تهیه نمایید ! زیرا بدون ارائه فیلم و مدرک معتبر اعتراض مورد قبول نمی باشد !

نكته مهم ديگر تاكتيكال بودن دفاع است كه بايد توسط تمامي شركت كنندگان عزيز رعايت شود ! اگر در جريان مسابقه يكي از طرفين به تاكتيكال بودن دفاع شك كرد ميبايست ابتدا توپ را به دفاع خود برده و بازی را آرام كرده (بدون زدن استارت !) و با وصل كردن ميكروفن از حريف خود تقاضای اثبات تاكتيال بودن دفاع را داشته باشد و طرف مقابل موظف است پس از اين درخواست Stand Tackle بزند ! و در صورتي كه اين عمل را انجام ندهد فرد خطا كار محسوب شده و با دادن مدرک توسط حريف خود كه همان فيلم بازيست نتيجه بازی ٠-٣ به سود حريف خود وارد ميشود

مثال برای لگاسی

به فرض مثال من دقیقه ۶۰ به بازی بهراد (nato vampire) شک میکنم از طریق اپ پلی استیشن چت که گفتم نصب کنید بهش پیام میدم درخواست لگاسی یا legacy یا همچین چیزی ! حریف مجبور هست به محض اوت رفتن توپ یا خودتون یا حریف استارت رو بزنید ! و برین داخل قسمت تنظیمات دسته و کنترلر دسته و بیاین پایین که قسمت defend مشخص شه که چی هست !

حالا اینجا یه نکته ای داره ! فیلمی که برای ما میفرستین ! باید قبل از شروع استارت باشه یعنی بازی در حالت انجام هست فیلم شروع بشه و بره تو استارت و تنظیمات دسته و بعد بازی شروع بشه و پایان فیلم !! این فیلم صحیح و مورد قبول هست که به هیچ وجه حریف هم نتونه دست کاری کنه خدای نکرده تنظیمات رو و بقولی گول بزنه ما رو

پس شروع فیلم قبل از استارت زدن باشه و پایان فیلم هم بعد از استارت زدن !‌

قوانین و نحوه انجام BEST OF 3 – بست آف ۳

در مورد بازی هایی که به صورت BEST OF 3 نیز برگزار می شوند شرکت کنندگان باید به نکات ذیل توجه نمایند

مسابقاتی که به صورت BEST OF 3 بر گزار می شود , بدین صورت خواهد بود که 3 بازی در مرحله حذفی صورت خواهد گرفت ! . ههر بازیکنی که بیشترین برد با به دست اورد به مرحله بعدی راه پیدا خواهد کرد. تعداد گل های زده شده در مرحله BEST OF 3 بی تاثیر خواهد بود و فقط تعداد برد ها مطرح است !. در صورتی که یکی از بازیها به مساوی ختم شود 2 تیم باید بلافاصله یک بازی دیگر انجام دهند به صورت SILVER GOLD که به شرح ذیل است :

چنانچه یک تیم در نیمه اول به برتری دست یافت برنده بازی است ! و اگر نیمه اول برنده ای در پی نداشت در نیمه دوم هر تیمی که گل اول را بزند برنده بازی خواهد بود .

لگ و دیلی بازی

در مورد لگ و دیلی بازی  اول از همه توصیه میکنیم اگه میبینید که نمیتونید بازی کنید قبل از ۵ یا ۱۰ دقیقه به حریف پیام بدین و بگین نمیشه بازی کرد و دوباره بزنید یا تو یه ساعت و تایم دیگه

اینجوری نباشه که مثلا ۸۰ دقیقه بازی کنید بعد بگین این حریفم نتش بده و … ۸۰ دقیقه داغون بودم و از این مسائل ! مجبور که نیستید وقتی میبینید نت ضیف هست همون زیره ۵ دقیقه به حریف پیام بدین و بیاین بیرون و یه تایم دیگه میزنید فوقش !

اگه هم در حین بازی لگ گرفت و .. بازم استارت بزنید در صورتی که توافق کردین تایم رو یادداشت کنید و ادامه بازی رو بعدا بزنید

فیلم حتما از بازیهاتون بگیرید !

توصیه میکنیم حتما قبل از شروع تورنومنت به ISP ارائه دهنده اینترنت زنگ بزنید و بگین نت شما رو روی Gaming ببندن و بعدا خودتون از طریق آموزش Open Nat حتما پورت های بازی رو باز کنید

از بازی بدون مدرک بیرون نیاین !

اول از همه تاکید میکنیم اینترنت خونگی (تایپ ۲ شاتل و مخابرات و … ) در کنارش هم ایرانسل و همراه اول و … باشه تا اگر نت خونه اذیت کرد با نت دیگه جوین هم شید و برعکس

بعد لطفا الکی از بازی بیرون نیاین ! باید فیلم و مدرک داشته باشید تا بیاین بیرون از بازی ! پس فیلم بگیر از بازیت !

اگر در یک بازی ازت فیلم خواستیم و … بهانه نیاری که اون باید وسط بازی میگفت مثلا لگاسی و … نه اصلا ربطی نداره ! لیگ قضیه اش کلا فرق میکنه ! حساسیت بالاست و … پس فیلم بگیر

طوری نشه فیلم نداشته باشی بازی رو تکرار یا حتی باخت بزنیم پس لطفا فیلم کامل از بازی بگیر / قوانین مسابقات آنلاین فیفا FIFA

Voice – وویس (برای لیگ)

قانون وویس داخل بازی رو اجباری کردیم چون کلی دردسر داشتیم که کی به کی اکانت میده  و … !

پس قبل از شروع تورنومنت از حریفاتون وویس بخواین و باید حتما ووویس رو بفرستن براتون ! نفرستادن داخل بازی نرین و استارت نزنید ! در حین تورنومنت و بازی هم در صورت نیاز حریفتون داخل بازی باید صحبت کنه البته مزاحم بازی نشه !! و صدای موزیک و … فقط مثلا اگر کاری داشتین برای گفتن مثلا بگین قانون لگاسی و … که در ادامه توضیح میدیم و یا بازی لگ داره و … جهت هماهنگی های مهم

دور زدن داور و حرکات ناجوان مردانه

وقت کشی (پاس کاری در دفاع خود حرکت با دروازبان و … ) خلاف قوانین بوده و با ارائه فیلم داوران در مورد بازی رای صادر خواهند کرد

دور زدن داور از قبیل این نتیجه که بدرد ما نمیخوره و بیا دوباره یه دست دیگه بزنیم تا نتیجه بدرد بخور بدرد ما بخوره و ازین دست قبیل علاوه بر اخطار موجب تکرار . حذف بازی یا نظر خود داور خواهد بود 

اخطار ها

گرفتن 3 اخطار موجب اخراج بازیکن از لیگ خواهد شد بدون توجه به هر مقامی که در جدول داراست و یا کسر امتیاز ! موارد اخطار : 1 – هرگونه فحاشی قبل ، حین و بعد از بازی ! 2 – هرگونه تحقیر و تمسخر سبک و نوع بازی حریف 3 – بی احترامی به داوران و سایت 4 – بی احترامی و فحاشی نسبت به رای داوران 5 – ارسال و گزارش نتیجه اشتباه و دروغین 6 – استفاده از راه های ناجوان مردانه مانند اطلاع ندادن به مدیر در صورت انلاین بودن حریف و هماهنگ نکردن و … برای کسب امتیاز ! 6 – اختلال در کانکشن 7 – دادن اکانت خود به شخص دیگری

حفظ و نگهداری توپ در جهت حفظ نتیجه بازی تنها در یک سوم دفاعی حریف و منطقه تهاجمی خود در شرایط معقول امکان پذیر می‌باشد.

بازی در زمین خودی در راستای اتلاف وقت ( نه فرار از پرس بازیکن رقیب)، پاسکاری با دروازه بان بیش از شرایط معمول، استفاده از نقاط کور در زمین خودی جهت اتلاف وقت ممنوع بوده و متخلفین با شدیدترین شرایط ممکن جریمه خواهند شد.

اول ثبت باخت در آن (مجموعه) مسابقه

دوم حذف از رقابت‌هایی که در آن حضور داشته‌اند.

سوم عدم امکان حضور در مسابقات آتی

برای اثبات Time Play فرد شاکی با ذخیره ویدیو و ارسال به مدیریت برگزاری مسابقات می‌تواند نسبت به نحوه بازی رقیب، اعتراض خود را اعلام کند. قوانین مسابقات آنلاین FIFA فیفا

مدارک و تصاویر:

تمامی بازیکن‌ها باید از مسابقات خود عکس و فیلم گرفته و پس از اتمام هر مسابقه تصاویر مربوط را بارگذاری نماید.

تمامی بازیکنان موظف به نگهداری تصاویر و مدارک مسابقات خود به مدت 3 روز می‌باشند.

برای تهیه تصاویر شما می‌توانید از نرم افزارFraps در کامپیوتر و یا از گزینه Share در PS4 استفاده نمایید.

نکته مهم: ذخیره بازی با تمام جزییات (تنظیمات اینوایت , دسته، استارت زدن در حین بازی، شروع مجدد بعد از استارت و …) می‌بایست برای هر مسابقه انجام شود.

** درصورتی که تیم داوری به مدارک و تصاویر بازی نیاز داشته و بازیکن به هر دلیلی امکان ارسال تصویر را نداشته و یا از ارسال انها ممانعت کند، نتیجه بازی با نظر داور مسابقه قابل تغییر بوده و بازیکن خاطی بازنده رقابت خواهد بود.

تصمیم برای تکرار بازی:

اگر دو بازیکن به هر دلیلی ( تساوی بازی و …)‌ تصمیم به تکرار بازی خود بگیرند ما بازی آن‌ها را حذف کرده و هر یک از دو بازیکن یک امتیاز منفی کسب می کنند.

چنانچه بازیها زودتر از زمان بندی مورد نظر انجام شود بایستی بازی دوباره صورت گیرد ! و دو نفر حق ندارند اعتراضی در این زمینه داشته باشند ! پس در زمان بندی بازیها دقت کنید

طبیعی است که برای به تعویق انداختن بازی ها خود با مدیر مسابقات در تماس باشید .راه های ارتباطی پیام خصوصی در سایت و شماره تلفن داده شده.

وجود مشکلاتی مانند قطعی اینترنت سراسری و افت سرعت سراسری و آمدن اپدیت کنسول و مشکلات پیش بینی نشده موجب به تعویق افتادن تمامی مسابقات خواهد شد. قوانین مسابقات آنلاین فیفا FIFA

درصورت داشتن لگ زیاد در بازی قبل از ۵ دقیقه اول باید از بازی left بدهید در غیر اینصورت بازی ادامه پیدا خواهد کرد . سپس بازی موکول خواهد شد . درصورت تکرر بازیکنی که به اتفاق آرا دارای کانکشن ضعیف هست ۳-۰ بازنده اعلام خواهد شد . قوانین مسابقات آنلاین FIFA فیفا

نحوه افزایش مدت زمان فیلم برداری PS4

فیلم گرفتن از بازی در پلی استیشن 4

نخست دکمه “Share” را بر روی کنترلر PS4 خود فشار داده و نگه دارید تا منو مربوط به آن ظاهر شود. از این منو شما می‌توانید تنظیماتی را در خصوص نحوه به اشتراک گذاری محتوایی که بر روی کنسول خود تولید کرده‌اید، انجام دهید. این تنظیمات مسلما شامل ویدیوهایی که ضبط می‌کنید، نیز می‌شوند و در گام اول باید مدت زمان ضبط ویدیوها را از منوی “set Video Length” تعیین نمایید.

از این قسمت شما می‌توانید مشخص کنید که با فشردن دکمه Share از روی کنترلر، کنسول شما چند ثانیه، دقیقه یا حتی ساعت از بازی را فیلمبرداری کند. کنسول بازی PS4 به صورت خودکار قادر است حداکثر یک ساعت و حداقل 30 ثانیه کار ضبط ویدیو را انجام دهد، اما مدت زمان پیش‌فرض، 15 دقیقه است.

بازی خود را اجرا کنید

مسلما برای ضبط صحنه‌هایی از بازی، باید بازی را اجرا کنید. با اجرای بازی شما دو گزینه پیش‌رو خواهید داشت. گزینه اول به شما امکان آغاز فیلمبرداری جدید را با فشردن دکمه Share از روی کنترلر داده و باتوجه به مدت زمان مشخص شده در بخش قبلی، این عمل صورت می‌پذیرد. البته با فشردن مجدد دکمه Share می‌توانید به دلخواه عمل فیلمبرداری را متوقف نمایید.

اما گزینه دوم امکان ضبط جدیدترین اتفاقاتی است که در حین بازی رخ داده‌اند. پلی‌استیشن 4 به صورت خودکار 15 دقیقه از آخرین لحظات بازی شما را فیلمبرداری می‌کند. اگر در حین این بازه زمانی یادتان رفته باشد که از دکمه Share استفاده کنید و دست‌برقضا اتفاق یا حرکت جالب و خاصی هم رخ داده است، هنوز هم می‌توانید آن صحنه جذاب را در اختیار داشته باشید.

در ادامه ما هر دو گزینه را برای شما تشریح می‌کنیم؛ نحوه کنترل در هر دو شیوه مشابه است.

فیلم گرفتن از بازی در پلی استیشن 4 را شروع کنید

اگر می‌خواهید مانند زمانی که با فشردن دکمه Record عمل فیلم گرفتن از بازی در پلی استیشن 4 را پیش از شروع بازی انجام دهید؛ می‌توانید دوبار دکمه Share را از روی کنترلر فشار دهید. با این کار، کنسول برای مدت زمانی که خودتان قبلا مشخص کرده‌اید، فیلمبرداری را آغاز می‌کند.

زمانی که فیلمبرداری به پایان رسید، کلیپ ویدیویی شما در پوشه “Capture Gallery” واقع در صفحه اصلی یا Home کنسول ذخیره خواهد شد.

گاهی اوقات شرایط به گونه‌ای رقم می‌خورد که صحنه‌ای بسیار جالب در بازی رخ می‌دهد و شما دوست دارید آن را ذخیره کرده و برای همیشه نگه داشته باشید! اما چه فایده وقتی آن‌قدر گرم این اتفاق شده بودید که فراموش کردید دکمه Share را از روی کنترلر فشار دهید.

جای نگرانی از این بابت وجود ندارد، چرا که فیلم گرفتن از بازی در پلی استیشن 4 همواره انجام می‌شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که تمام این ویدیوها حذف می‌شوند، مگر این‌که شما بخواهید آنها را نگه داشته باشید.

زمانی که مشغول بازی هستید، 15 دقیقه اخیر بازی همیشه توسط کنسول فیلمبرداری و در کش ویدیویی آن ذخیره می‌گردد. بنابراین اگر می‌خواهید مبارزه فوق‌العاده با یک غول آخر یا هدشات معرکه‌تان را بارها و بارها ببینید و به اشتراک بگذارید؛ این امکان را دارید تا ویدیوها را از کش کنسول خارج کرده و در مکانی مناسب ذخیره نمایید.

نکته

اما نکته‌ بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید؛ اگر قصد ذخیره کردن کلیپ 15 دقیقه اخیر از بازی خودتان را دارید، به هیچ عنوان نباید دکمه Share را دوبار فشار دهید. با این کار شما در واقع یک فیلمبرداری جدید را آغاز خواهید کرد که طبیعتا کلیپ 15 دقیقه‌ای اخیر، از کش ویدیویی PS4 پاک می‌شود.

به منظور ذخیره کردن کلیپ 15 دقیقه اخیر بازی خود، دکمه Share کنترلر را فشار داده و نگه دارید تا به منو Share دسترسی پیدا کنید. از این قسمت، گزینه “Save Video Clip” را انتخاب کرده یا دکمه مربع را بزنید. با این کار، کلیپ ویدیویی از کش خارج شده و در پوشه Capture Gallery کنسول ذخیره می‌گردد.

با استفاده از منو Share می‌توانید به صورت مستقیم، ویدیو موردنظر را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. توجه داشته باشید که با این کار نیز، ابتدا ویدیو در پوشه کپچر گالری ذخیره شده و سپس به بخش مربوط به اشتراک گذاری وارد می‌شود.

دیگر قوانین مسابقات آنلاین فیفا FIFA

نهایت زمان ممکن برای اعتراض 15 دقیقه پس از برگزاری مسابقه می‌باشد.

کیفیت ویدیوی ارسالی می‌بایست مناسب بوده و از 50MB تجاوز نکند.

تصمیم گیری نهایی بر عهده تیم داوری و برگزاری می‌باشد.

امکان اضافه شدن برخی از قوانین و ضوابط در حین برگزاری مسابقات نیز وجود دارد با توجه به شرایط و اوضاع آن تورنومنت و گیمران بایستی این موضوع را مد نظر قرار دهند ! قوانین مسابقات آنلاین FIFA فیفا

این پست به صورت کلی بوده و ممکن است در آینده موارد دیگری نیز به آن اضافه شود…

مرجع تخصصی پی اس و فیفا حساسیت زیادی روی اخلاق و رفتار مسابقه دهندگان در طول تورنومنت ها دارد

چنانچه مشاهده شود شخصی در حین بازیها و مسابقات بی احترامی فحاشی و .. میکند بار اول تذکر جدی به او خواهیم داد و چنانچه اثری نداشت شخص را از ثبت نام در 3 جام بعدی محروم میکند و اگر باز هم کار سار نبود وی را به طور دائم از مسابقات محروم خواهد کرد

8.5 با توجه به هزینه های سنگین و گزاف هاست و … 10 الی 20 درصد مبالغ جمع آوری شده از ثبت نام صرف هزینه های سایت و تامین سرور می شود

قوانین کلی و جزئی مسابقات Orpf.Ir | قوانین مسابقات آنلاین FIFA فیفا

آموزش شرکت در مسابقات آنلاین فیفا

قوانین مسابقات آنلاین FIFA Ultimate Team

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل: 2 میانگین: 5]
110 پاسخ

تعقیب

 1. […] برای مطالعه قوانین مسابقات آنلاین اف سی ۲۴ – FC 24 کلیک… […]

 2. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 3. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 4. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 5. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 6. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 7. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 8. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 9. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 10. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 11. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 12. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 13. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 14. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 15. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 16. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 17. […] قبل از شروع بازیها حتما قوانین بازیها را مرور نمایید از این لینک […]

 18. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 19. […] مسابقات آنلاین فیفا را از این لینک می توانید مشاهده […]

 20. ثبت نام بیست و سومین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا و پی اس - FIFA & PES Online Tournament گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 21. ثبت نام شانزدهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 22. ثبت نام پانزدهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - به اتمام رسید - مسابقات آنلاین فیفا و پی اس - FIFA & PES Online Tournament گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 23. ثبت نام پانزدهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا و پی اس - FIFA & PES Online Tournament گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 24. ثبت نام چهاردهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - به اتمام رسید - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 25. ثبت نام چهاردهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 26. ثبت نام سیزدهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 27. ثبت نام دوازدهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 28. ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 29. ثبت نام هشتمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - به اتمام رسید - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 30. ثبت نام هشتمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 31. ثبت نام هفتمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 32. ثبت نام پنجمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 33. ثبت نام چهارمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - به اتمام رسید - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 34. ثبت نام چهارمین دوره مسابقات آنلاین FIFA 21 PS4 - مسابقات آنلاین فیفا ۲۱ پلی استیشن ۴ گفت:

  […]  قوانین مسابقات  […]

 35. جدول و زمان بندی لیگ آنلاین FIFA 16 PC تابستان ۹۵ - مسابقات و جام های هفتگی Orpf گفت:

  […] قوانین FIFA کامل و دقیق مطالعه شود ! […]

 36. […] آپدیت جدیدترین قوانین را از اینجا دنبال کنید  […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *