قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA

قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA

درود فراوان

قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA را میتوانید در ادامه مطلب مشاهده نمایید !

اکیدا توصیه میشود قوانین را حداقل یک بار مرور نمایید !

در صورتی که قوانین را مطالعه نکرده باشید عواقب آن بر عهده خودتان است !

همچنین در صورتی که با عملکرد سایت و مدیران مشکلی داشتید می توانید آنرا به بنیاد ملی بازیهای رایانه ای گزارش دهید شماره تماس :

 021-88310370-5 داخلی ۲۴۱ معاونت نظارت و ارزشیابی

قوانین کلی و جزئی مسابقات آنلاین FIFA

***** ! قوانین جزئی و کلی که  باید رعایت شوند ! ****

قبل از ثبت نام حتما قوانین مسابقات FIFA فیفا را مطالعه نمایید.

افرادی که ثبت نام میکنند در مسابقات موظف اند تمامی قوانین سایت و مسابقات را اجرا کنند.

تاریخ برگزاری هر دوره متفاوت خواهد بود لذا حتما قبل از ثبت نام از تاریخ جام ها اطمینان حاصل نمایید (ساعت بازی و روز برگزاری ممکن است طی شرایطی تغییر کند که اطلاع رسانی خواهد شد(

مهلت ثبت نام در تمامی جام های هفتگی تا پنج شنبه هر هفته ساعت 23 می باشد ( مسابقات لیگ متفاوت خواهد بود)

دقت شود که بعد از اتمام مهلت معین شده ، ثبت نام انجام نخواهد شد و چنانچه پولی واریز کنید پول شما برگشت داده نخواهد شد !!!

هزینه ثبت نام در جام های مختلف متفاوت میباشد که همچنین نظرسنجی برای هزینه ورودی نیز قرار داده ایم

جوایز مسابقات بین 90% تا 85% مبلغ جمع آوری شده است که بین نفرات اول تا سوم تقسیم میشود که مقدار دقیق آن شب مسابقات اعلام خواهد شد-البته چنانچه مبالغ جمع شده زیره 45 یا 50 هزار باشد فقط به نفر اول تعلق میگیرد!

برنامه بازی ها حداکثر تا 2ساعت قبل از بازیها بر روی سایت قرار میگیرد.یا هم در هنگام شروع مسابقات در محیط لایو – پی اس ان – تلگرام و .. اعلام میشود !

نحوه برگزاری مسابقات بسته به تعداد شرکت کنندگان متغیر میباشد و به دو صورت یا دوره ای (لیگ) یا حدفی میباشد

افرادی که ثبت نام میکنند حتما برنامه خود با مسابقات رو چک کنند زیرا در صورت انصراف مبلغ ثبت نام عودت داده نمیشود

مسابقات فقط جنبه سرگرمی و دوره همی رو دارد پس از هرگونه درگیری و انجام بازی غیر FairPlay جدا خودداری کنید که با خاطی برخورد قاطع خواهد شد
مسابقات با هر تعداد شرکت کننده برگزار خواهد شد و محدودیتی در ثبت نام وجود ندارد.مگر جام هایی که تعداد ثبت نامی از قبل تعیین شود !

مسابقات در محیط آنلاین فرندلی – ONLINE FRIENDLY برگزار خواهد شد و هرگونه بازی در محیط MATCH LOBY تخلف محسوب خواهد شد ! ! مگر با توافق طرفین .

بازی باید حتما با یک پاس رو به عقب شروع شود !

حتما قبل از ثبت نام شرایط را مطالعه کنید و در مورد نحوه آنلاین بازی کردن ، آموزش وصل کردن کنسول به نت و … اطلاعات کسب کنید که در صورت ثبت نام و بعد انصراف شما پولی برگشت داده نخواهد شد !!

عزیزانی که مشکل کانکشن و … داشتند حتما قبل از شروع بازیها چک بکنند ! در صورتی که در حین بازیها کاربران دیگر شاکی باشند برخورد خواهد شد و بازیکن حذف شده و پول وی برگشت داده نخواهد شد !!

هرگونه سوال,پیشنهاد یا انتقاد در رابطه با مسابقات دارید فقط از طریق فرم تماس با ما یا ارتباط با مدیران مسابقات مطرح نمایید.

پس از ثبت نام و واریز وجه فرد شرکت کننده امکان انصراف ندارد پس دقت کنید اگر مشکلی با برگزاری مسابقات و یا زمان ان دارید قبل از ثبت نام ان را مطرح کنید چون پس از ثبت نام مبلغ واریز شده به شما بر نخواهد گشت یا هم 50 درصد آن به شما باز خواهد گشت !

بازیها رأس ساعت مشخص شده باید برگزار شوند . بهتر است یک ربع قبل از شروع بازی حاضر باشید تا بازی ها سر موقع برگزار شوند , در صورتی که هر یک از تیم ها به مدت 15 دقیقه تاخیر ایجاد کنند بلافاصله بعد از اطلاع رسانی حریف مبنی بر حضور نداشتن تیم رقیب نتیجه 3.0 به سود تیم حاضر رقم خواهد خورد . ( خواهشمندیم قبل از هر بازی ID تیم های حریفتان رو بررسی کنید و ان را ADD کنید که در زمان اعلام شده بازی بدون وقفه انجام شود )به دلیل اهمیت نظم این دوره از مسابقات تا آنجایی که می توانید برنامه های خود را با ساعت بازیها هماهنگ کنید تا مشکلی برای دوستان رخ ندهد .(لازم به ذکر است چنانچه طرفین توافق کردند میتوانند تایم بازی خود را عوض نمایند با نظر مدیر مسابقات.

 بازیها در قسمت Online Friendly برگزار میشوند و زمان هر بازی را Min 6 در نظر گرفته ایم . هم چنین در تنظیمات

Defend: Tactical Team

Level:Any

Invite  کنترلر باید به صورت any

 و قسمت Online Squad باید فعال باشد.

در صورت مشاهده تخلف از حریفتان  استفاده از  Custom squadسریعا ان را به مسىٔولین مسابقات اطلاع دهید , در صورت اطلاع ندادن مسىٔولیت عواقب احتمالی و یا شکست به عهده ی خودتان خواهد بود پس در صورت مشاهده ی تخلف به سرعت ان را گزارش کرده . ( تخلفات صورت گرفته را تا قبل از ثبت نتیجه گزارش دهید در صورت گزارش ندادن و ثبت نتیجه , دیگر امکان تغییر را نخواهید داشت و همانطور که گفته شد مسىٔولیت ان به عهده ی خودتان میباشد)

در قسمت کنترل بازی,بازیکنان موظف هستند نوع دفاع رو بصورت Tactical Defending بزارند و انجام بازی بصورت Legacy Defending تخلف محسوب میشه و در صورت گزارش نتیجه 3.0 به سود حریف اعلام خواهد شد.

چیدن هرگونه custom formation خلاف قانون هست و در صورت اثبات 3-0 به سود تیم حریف میشود…

برای مشاهده Custom Formation در بازی ابتدا Pause رو میزنید سپس از قسمت Player Rating اگربازیکنان تیم حریف جابه جایی نا متعارف داشتند ، به معنی Custom Formation است . و برای اثبات باید با Screenshot برای مدیر فرستاده شود .

تمامی بازی ها باید در هوای صاف Clear انجام شود…

در هنگام انجام بازی اگر به هر دلیلی بازی قطع شد و از بازی بیرون افتادین , دو تیم موظف هستند بلافاصله یک مسابقه ی دیگر برگزار کنند البته با ادامه ی نتیجه قبلی و هم چنین زمان باقیمانده از بازی قطع شده . مثلا اگر تیم A با نتیجه ی 2.0 از تیم B برده بود و دقیقه 72 بازی قطع شد , موظف هستین 28 دقیقه ی دیگر بازی کرده یعنی 10 دقیقه بیشتر و نتیجه ی 2.0 رو ادامه دهید . ( در صورت حضور نیافتن هر یک از طرفین تا 10 دقیقه بعد از قطع شدن بازی , نتیجه3.0 اعلام خواهد شد )

تایم بندی دقیق به شرح ذیل می باشد :

 • 0 – 5 min -> Full Match
 • 6 -10 min -> 85 min
 • 11-15 min -> 80 min
 • 16-20 min -> 75 min
 • 21-25 min -> 70 min
 • 26-30 min -> 65 min
 • 31-35 min -> 60 min
 • 36-40 min -> 55 min
 • 41-45 min -> 50 min
 • 46-50 minutes -> 1 Half
 • 51-55 min -> 40 min
 • 56-60 min -> 35 min
 • 61-65 min -> 30 min
 • 66-70 min -> 25 min
 • 71-75 min -> 20 min
 • 76-80 min -> 15 min
 • 81-85 min -> 10 min
 • 86-90 min -> 7 min

 

در صورتی که در حین بازی یکی از طرفین اخراجی داده باشد و همان طرف DC شود در بازی برگشت 1 گل به نفع حریف او ثبت خواهد شد

همچنین تکل از پشت در موقعیت 100 درصد گل اخطار محسوب می شود

باز هم تاکید می شود ضبط فیلم کامل بازی برای ارائه به داوران کاملا ضروری می باشد !

برداشتن هر تیمی آزاد هست و شرکت کنندگان میتوانند در هر بازی از یک تیم به خصوص استفاده نماییند

پس از اتمام هر بازی طرفین موظفند تا سریعا جهت اعلام نتیجه فقط در پیغام خصوصی اقدام نمایند . خواهشمندیم این کار را بعد از دقایقی پس از اتمام بازی انجام دهید تا مشکلی رخ ندهد .

در صورت تساوی دو تیم ابتدا بازی رودرو و در صورت مساوی بودن بازی رودر رو تفاضل گل حساب میشود

هرگونه اعتراض به نحوه بازی حریف ، لگاسی بازی کردن ، کاستوم ترکیب چیدن حریف حتما باید با مدرک و فیلم معتبر و کامل باشد ! در غیر اینصورت اعتراض شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت ! پس حتما از بازی خود فیلم تهیه نمایید ! زیرا بدون ارائه فیلم و مدرک معتبر اعتراض مورد قبول نمی باشد !

نكته مهم ديگر تاكتيكال بودن دفاع است كه بايد توسط تمامي شركت كنندگان عزيز رعايت شود ! اگر در جريان مسابقه يكي از طرفين به تاكتيكال بودن دفاع شك كرد ميبايست ابتدا توپ را به دفاع خود برده و بازی را آرام كرده (بدون زدن استارت !) و با وصل كردن ميكروفن از حريف خود تقاضای اثبات تاكتيال بودن دفاع را داشته باشد و طرف مقابل موظف است پس از اين درخواست Stand Tackle بزند ! و در صورتي كه اين عمل را انجام ندهد فرد خطا كار محسوب شده و با دادن مدرک توسط حريف خود كه همان فيلم بازيست نتيجه بازی ٠-٣ به سود حريف خود وارد ميشود

در مورد بازی هایی که به صورت BEST OF 3 نیز برگزار می شوند شرکت کنندگان باید به نکات ذیل توجه نمایند

مسابقاتی که به صورت BEST OF 3 بر گزار می شود , بدین صورت خواهد بود که 3 بازی در مرحله حذفی صورت خواهد گرفت ! . ههر بازیکنی که بیشترین برد با به دست اورد به مرحله بعدی راه پیدا خواهد کرد. تعداد گل های زده شده در مرحله BEST OF 3 بی تاثیر خواهد بود و فقط تعداد برد ها مطرح است !. در صورتی که یکی از بازیها به مساوی ختم شود 2 تیم باید بلافاصله یک بازی دیگر انجام دهند به صورت SILVER GOLD که به شرح ذیل است :

چنانچه یک تیم در نیمه اول به برتری دست یافت برنده بازی است ! و اگر نیمه اول برنده ای در پی نداشت در نیمه دوم هر تیمی که گل اول را بزند برنده بازی خواهد بود !

طبیعی است که برای به تعویق انداختن بازی ها خود با مدیر مسابقات در تماس باشید .راه های ارتباطی پیام خصوصی در سایت و شماره تلفن داده شده.

وجود مشکلاتی مانند قطعی اینترنت سراسری و افت سرعت سراسری و آمدن اپدیت کنسول و مشکلات پیش بینی نشده موجب به تعویق افتادن تمامی مسابقات خواهد شد.

درصورت داشتن لگ زیاد در بازی قبل از ۵ دقیقه اول باید از بازی left بدهید در غیر اینصورت بازی ادامه پیدا خواهد کرد . سپس بازی موکول خواهد شد . درصورت تکرر بازیکنی که به اتفاق آرا دارای کانکشن ضعیف هست ۳-۰ بازنده اعلام خواهد شد .

بازیکنان به قید قرعه با هم بازی خواهند کرد. به این طریق که اسم آن‌ها و زمان برگزاری مسابقه آن‌ها در سایت اعلام خواهد شد. شما باید حریفتان را پیش از آغاز بازی به لیست دوستانتان اضافه کنید (Add Friend) بازیکنان در طول بازی مجازند که در یک پارتی چت باشند.

هر بازیکن قبل از شروع مسابقات وظیفه دارد طبق آموزشی که در این لینک داده شده اقدام به OPEN کردن NAT Type مودم کنند.این کار جهت پیشگیری از مشکلات متصل شدن پلیر ها در شبکه لایو است

گرفتن 3 اخطار موجب اخراج بازیکن از لیگ خواهد شد بدون توجه به هر مقامی که در جدول داراست و یا کسر امتیاز ! موارد اخطار : 1 – هرگونه فحاشی قبل ، حین و بعد از بازی ! 2 – هرگونه تحقیر و تمسخر سبک و نوع بازی حریف 3 – بی احترامی به داوران و سایت 4 – بی احترامی و فحاشی نسبت به رای داوران 5 – ارسال و گزارش نتیجه اشتباه و دروغین 6 – استفاده از راه های ناجوان مردانه مانند اطلاع ندادن به مدیر در صورت انلاین بودن حریف و هماهنگ نکردن و … برای کسب امتیاز ! 6 – اختلال در کانکشن 7 – دادن اکانت خود به شخص دیگری

این پست به صورت کلی بوده و ممکن است در آینده موارد دیگری نیز به آن اضافه شود…
و همچنین
8.1  مرجع تخصصی پی اس و فیفا حساسیت زیادی روی اخلاق و رفتار مسابقه دهندگان در طول تورنومنت ها دارد و چنانچه مشاهده شود شخصی در حین بازیها و مسابقات بی احترامی فحاشی و .. میکند بار اول تذکر جدی به او میدهد و چنانچه اثری نداشت شخص را از ثبت نام در 3 جام بعدی محروم میکند و اگر باز هم کار سار نبود وی را به طور دائم از مسابقات محروم خواهد کرد

8.2 تمامی مسابقه دهندگان موظف اند که به طور دقیق و مو به مو قوانین هر بازی را مشاهده نمایند که با جستجو و پرس جو از مدیران مربوطه میتوانید آدرس تاپیک قوانین مسابقات فیفا و پی اس را در کنسول های مختلف پیدا کنید در صورتی که شخصی قوانین را مطالعه نفرماید و مشکلی برای وی پیش آید ORPF هیچ مسوولیتی در این قبال نخواهد داشت

8.3 تمامی شرکت کنندگان و ثبت نام کنندگان موظف اند حتما حتما قبل از ثبت نام تاپیک مربوطه ثبت نام را جز به جز و با دقت کافی مرور و مطالعه کنند که اگر اشتباهاتی از این قبیل(ثبت نام اشتباهی در بازیها مثلا شما فکر میکنید که جام آفلاین هست و ثبت نام میکنید یا فکر میکنید که جام برای فیفا پی سی هست اما در واقع برای ایکس باکس هست-واریز کردن مبلغ اشتباه-و …)رخ دهد از سوی شما پول شما برگشت داده نخواهد شد و عواقب آن بر عهده خود شرکت کننده است

8.4 چنانچه یوزری ثبت نام کرد و بنا به هر دلیلی با فردی دچار مشکل و … شد چه در حین ثبت نام و چه از قبل و درخواست انصراف بدهد پول وی به هیچ عنوان برگشت داده نخواهد شد مگر در شرایط خاص که آن موقع هم 20 یا 50 درصد پول کارمز سایت خواهد شد و مابقی به وی برگشت داده خواهد شد پس مشکلات شخصی و … خودتان را که جدیدا رخ داده است و یا قدیمی بوده است به هیچ عنوان به ثبت نام و … سایت ربط ندهید که عواقب آن پای خودتان است

8.5 با توجه به هزینه های سنگین و گزاف هاست و … 10 تا 15 درصد مبالغ جمع آوری شده از ثبت نام جام ها صرف هزینه های سایت و تامین سرور میشود بنا به جام ثبت نام شده و تعداد ثبت نامیها اگر زیاد باشه 15 درصد و الا 10 درصد در برخی موارد هم که سایت نیازی به این کارمزد نداشته باشد تمامی مبالغ صرف جوایز خواهد شد و برخی اوقات هم

سایت کمک مالی خواهد نمود ( نمونه های آن در جام های قبلی موجود است )

قوانین کلی و جزئی مسابقات Orpf.Ir

 

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

آپدیت جدیدترین قوانین را از اینجا دنبال کنید 

[/box]

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]